ZGRAJ
Nazwa Format Waga Opis
Spellbook
zip
14KB
Bardzo pożyteczne uzupełnienie do karty postaci dla magów. Rubryki niezbędne do usystematyzowania czarów.
The Great Net Equipment List v3.0
rar
23KB
Niezbędnik każdego Mistrza, są tam ceny wszystkiego co dusza zapragnie. Nawet części wszelakiego typu potworów.
The Book of Carnal Knowledge
zip
128KB
Słynna książka z krwawymi bonusami. Są tam nieomalże wszystkie dodatki do Ad&d dotyczące seksu, używek i przemocy.
Karta postaci Word'97
zip
24KB
Karta postaci autorstwa arcymaga Zurabana
Nowe profesje
txt
6KB
Kilka propozycji nowych profesji
Czary rozporkowe
zip
22KB
Czary pokazujące, że magów rusza również coś co nie jest magią
Oprogramowanie dla Mistrza Gry:
Dungeon Master's Assistant vol.1: Encounters
zip
191KB
Generator losowych potyczek. Ma wbudowaną ogromną bazę tabel z potworami i NPC na podstawie których generuje spotkania. Możliwość edycji tabel oraz budowania własnych według potrzeb.
Dungeon Master's Assistant vol.2: Characters & Treasures
zip
49KB
Oprogramowanie generuje skarby, a także służy do tworzenia postaci na wybranym poziomie, krok po kroku. Ma wbudowany generator rzutów kośćmi. Ciekawą opcją jest formatowanie dyskietek.
Domino's Character Generator v1.0
zip
40KB
Wspaniały program generujący postacie według zasad Ad&d 2nd Edition- stworzony przez Domina. Potrafi generować postacie wszystkich standardowych ras i klas(z wyjatkiem Specialist i Multi-class). Bezwzględnie Polecam!
GRY
DragonLance

Heroes of the Lance
Heroes of the Lance Gra z kategorii beat-em-up z elementami RPG. Protoplasta tego co widzimy w serii firmy Capcom czyli: Tower of Doom i Shadow over Mystara. Gra jest oparta na pierwszej części słynnej trylogii Kronik: Dragons of Autumn Twilight oraz pierwszego dodatku do DragonLance RPG: DL1 - Dragons of Despair. Gra nas zabiera do ruin zaginionego miasta Xak Tsaroth, aby stawić czoła czarnej smoczycy Khisanth i zdobyć Dyski boginii Mishakal, gdzie zapisane są informacje o zapomnianych bóstwach. W tym celu mamy do dyspozycji drużynę bohaterów lancy: Tanisa, braci Majere: Caramona i Raistlina, Riverwinda i Goldmoon, Tasselhofa Boorfoota, Sturma Brightblade'a i Flinta Fireforge'a. Kontrolujemy jedną postać naraz przemierzając ruiny- w dowolnym czasie można je podmieniać. Do odpalenia tej gry polecam DosBox. Instrukcja do gry w wersji Commodore 64 i IBM .
***********************************************************************

Dragons of Flame
Dragons of Flame Gra jest kontynuacją fabularną Heroes of the Lance opartą o pierwszą książkę kronik: Dragons of Autumn Twilight oraz drugi moduł RPG: DL2 - Dragons of Flame. W stosunku do poprzedniczki nastapiło sporo ulepszeń, m. in. drużyna podróżuje między lokacjami, do tego wykorzystywany jest rzut izometryczny, który ułatwia w orientacji w terenie. Tym razem drużyna w tym samym skłądzie co w Heroes of the Lance, jednak po drodze mogą do nas dołaczyć inni bohaterowie NPC np. Gilthanas. W wyniku napierających armii smokowców z połnocy, drużyna musi uciekać na południe do twierdzy Pax Tharkas, która została przejęta przez armię Dragonlorda Verminaarda. Drużyna ma za zadanie wkraść się do twierdzy, oswobodzić ludzi i dzieci wziętych do niewoli i pokonać przeciwników w postaci DragonLorda Verminaarda jego czerwonego smoka Ember oraz hord smokowców i innych sprzmierzeńców. Instrukcja.
***********************************************************************

Mystara

Order of the Griffon
Order of the Griffon Poznaj tajemnice Korishegy Keep, najstarszych tak dobrze zachowanych i powszechnie wzbudzających grozę ruin Królestwa Karameikos! Nie ma innego miejsca w Karameikos, o którym krąży tyle legend. Tak jak bohaterowie komiksu zmierz się z siłami ciemności i poznaj potęgę Wampira Korishegy. Wspaniała gra RPG. Kierujesz czterema przez Ciebie wybranymi postaciami. Podróżowanie w trybie First Person Perspective. Walka w trybie izometrycznym (przypomina uproszczoną formę bitewniaków) strategia rundowa. Łatwa w obsłudze. Jedyne co potrzebujesz to emulator PC Engine. Ściągnij, zainstaluj i odpal ten emulator. Naciśnij klawisz F1 i załaduj grę. Domyślne klawisze: strzałki, A, Z.
***********************************************************************

Tower of Doom
Tower of Doom W Republice Darokin, w której wyznaje się jedyną tzw. Złotą Zasadę: "Kto posiada złoto ten stanowi prawo", dzieje się źle. Hordy koboldów i innych paskudztw masowo nawiedzają tę krainę. Poznaj włądcę Wieży Zagłady i staw czoła jego hordom ciemości oraz jemu samym, jeśli masz na tyle odwagi! Wspaniała gra zespołowa, dzięki której możesz zagrać nawet z czwórką znajomych przed jednym komputerem! Gra z gatunku beat-em-up, znana z automatów do gry. Wspaniała grafika, niesamowite animacje oraz piękne czary. Aby zagrać w tą grę odpal plik fireburn.exe, wybierz w menu opcję Load, a później znajdź i odpal (dwukrotnym kliknięciem myszki) grę: Dungeons & Dragons: Tower of Doom . Klawisze dla wszystkich czterech graczy można ustawić dzięki opcji Input.
***********************************************************************

Shadow over Mystara
Shadow over Mystara Wyrusz przez Broken Lands do Glantri, Królestwa Magii w poszukiwaniu przygód. Zwiedź podziemne krainy Shadow Elfów. Staw czoło niezliczonym potworom ciemności. Shadow over Mystara to następczyni Tower of Doom. Oprócz wojownika, elfki, kleryka i krasnoluda możemy się wcielić w postacie maga i złodziejki! Gra utrzymuje klimat poprzedniczki, jak również daje nam wiele nowych możliwości. Grafika na wysokim poziomie, wiele nowych czarów, przedmiotów i przeciwników. Aby zagrać w tą grę, podobnie jak w Tower of Doom odpal plik fireburn.exe, wybierz w menu opcję Load, a później znajdź i odpal (dwukrotnym kliknięciem myszki) grę: Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara . Klawisze dla wszystkich graczy można ustawić dzięki opcji Input.
***********************************************************************