News
menu
Komiks
menu
Zabawne
menu
Światy
menu
Archiwum
menu
Historia
menu
E-mail
menu
Linki
Zuraban's Tower


Czwartek, 12.05.2022

Dodałem opis świata i settingu Classic D&D Thunder Rift. Uaktualniłem także informacje wstępne o świecie Mystara.

Wtorek, 14.04.2020

Dodałem opis rzadkiego świata i settingu AD&D 2e: Jakandor. Uzupełniłem listę gier komputerowych, które zostały wydane dla światów AD&D, głównie dla Forgotten Realms, ale również Planescape do roku 2020, zarówno na konsole wszelkiego rodzaju, jak i PC. Powinniśmy mieć już komplet.

Wtorek, 09.10.2012

Zmieniłem nazwę działu nChaka (najbardziej Chore klimaty) na Zabawne. Mam przeczucie, że będzie to nazwa o wiele więcej mówiąca o zawartości tego działu niż poprzednia. A w tym dziale dwa nowe krótkie komiksy autorstwa Wodza. Polecam! Ponadto w opisie świata Mystara dodałem film wprowadzajacy do tego świata autorstwa Damona Browna.

Piątek, 21.09.2012

Po niezliczonych latach oczekiwań zamieściłem 23 część przygód drużyny AD&D Mystara z Dunarthem na czele! Do poczytania w dziale komiks- dzięki uprzejmości Wodza. Ponadto pobawiłem się trochę layoutem, co by to odświeżyć wygląd strony, czyli "przeniosłem" stronę graficznie z lat 1999-2002 do wyglądu z lat 2003-2005, czyli czasów w których zaczynały rządzić CSS i CSS2.

Wtorek, 18.09.2012

W dziale komiks pojawiła się seria kompletnie nowych przygód odbywających się w świecie Śródziemia! I to z jakim rozmachem! Od razu dla zaspokojenia waszych zmysłów pojawiło się aż 19 rozdziałów (I-V i VII-XX). A to wszystko dzięki uprzejmości Wodza, autora komiksu AD&D Mystara. Gorąco zachęcam do tej miłej lektury. A wprowadzenie do nowych na stronie przygód przygotował sam autor i Mistrz Gry MERP.

Piątek, 14.09.2012

Dodałem w opisie świata Mystary możliwość ściągnięcia modułu-przygody z 1981 r. B3 - Palace of the Silver Princess w wersji oryginalnej (z pomarańczową okładką). Z tym modułem związana jest kontrowersyjna historia opublikowania go i tego samego dnia wycofania modułu z publikacji. Dlaczego tak się stało? Otóż powód przedstawiony autorce modułu Jean Wells, dotyczył zamieszczenia kontrowersyjnych obrazków narysowanych przez Laurę Roslof z kategorii: S&M (sadomasochizm- księżniczka podwieszona pod sufitem związana własnymi włosami podczas gdy dziewięciu obleśnych mężczyzn rozrywa jej sukienkę) i przedstawiajace hermafrodytyzm (trzygłowe potwory Ubue) narysowane przez Erola Otusa. Czy was to zbulwersuje? Oceńce sami: B3 - Palace of the Silver Princess

Niedziela, 09.09.2012

Zamieściłem w dziale archiwum dwie gry osadzone w świecie DragonLance: Heroes of the Lance oraz Dragons of Flame. Zaktualizowałem opisy światów Mystara, Greyhawk, DragonLance oraz Forgotten Realms oraz zaktualizowałem linki. Strona jest na nowym serwerze, tym samym podstawowy adres uległ zmianie na: http://gnu.univ.gda.pl/~tajfun/

Środa, 09.02.2005

Zamieściłem w dziale archiwum generator postaci napisany przez Domina. Pierwotnie w zamierzeniach autora miała z tego powstać komputerowa gra RPG. Ostatecznie jednak powstał generator na potrzeby moich sesji. Program w pełni spełnia rygorystyczne wymogi dobrze napisanego oprogramowania do ad&d zachowując wymogi losowości i zasad podręcznikowych. Gorąco polecam zapracowanym Mistrzom, a także graczom (szczególnie moim). Very special thx: Domino.

Wtorek, 27.07.2004

Dodałem drugą część kultowej gry Tower of Doom, o tajemniczym tytule Shadow over Mystara. Gra jest udostępniona do ściągania w dziale downloads. Miłej zabawy!